Stoke City- Newcastle United 1-1

Newcastle United niti ovaj put nije uspio osvojiti sva tri boda, remizirali su sa mnogo slabijim Stokeom u gostima.
Iako je Stoke krenuo puno bolje u utakmicu. Imao je cijelo poluvrijeme, igrao puno bolje i stalno stvarao prilike. Ta inicjativa mu se isplatila u 33. minuti kada bivši igrač Uniteda Abdoulaye Faye postiže pogodak za 1-0. Pogodak je postigao glavom nakon kornera. Do kraja poluvremena nije bilo nekih večih prilika. I u drugom poluvremenu nije krenulo bolje za goste sa sjevera Engleske, domaćini su i dalje nizali prilike, sve negdje do 70. minute. Nakon 70. minute Newcastle počinje napadati nakon što je Shearer napravio dvije ključne zamjene, umjesto Guthriea ulazi Jonas, a umjesto katastrofalnog Ameobia ulazi Carroll koji kasnije postaje junak utakmice. Carroll je imao odličnu priliku samo nekoliko minuta nakon što je ušao (točnije u 76. minuti), no glavom je pucao pored stative. Nedugo zatim postiže pogodak u 81. minuti, naravno pogodak postiže glavom nakon ubačaja Duffa. Do kraja utakmice nije bilo nekih značajnijih prilika.
Ovim remijem United se približio za jedan bod od zone neispadanja zahvaljujući porazu Sunderlanda od Manchester Uniteda, te ga sada od Sundelanda dijele dva boda. Do kraja ostalo je još sedam kola iz kojih Newcastle mora osvojiti barem tri boda više od svojih najljučih rivala. Ako ćemo se držati Engleske tradicije da onaj tko skupi 45 bodova u Premiershipu ne ispada, onda Newcastle treba skupiti još 15 bodova, a na raspolaganju za osvojiti je još samo 21 bod.