Newcastle - Portsmouth 0-0, novo razocarenje

Newcastle United je ponovo zakazao u pokusaju da dodje do druge pobjede u ovoj godini i pokusao osigurati opstanak u Premiershipu. Ponovo igra bez imaginacije i bez konkretnog ucinka. S druge strane, gosti su od samog pocetka isli na osvajanje jednog boda i protiv tako postavljene igre nismo mogli do bodova.
Shearer je postavio ofanzivnu formaciju sa Vidukom, Martinsom i Owenom u zelji da dodjemo sto prije do pogotka. Medjutim, Portsmouth od pocetka igra dosta cvrsto i ne dozvoljava da se razigramo. Prva prava prilika na utakmici dolazi u 15. minuti nakon slobodnog udarca sa lijeve strane koji izvodi Glen Johnson, ali Coloccini izbija loptu ispred Petera Croucha. S druge strane Smith pokusava dosta dobrim volej udarcem izvan sesnaesterca, medjutim lopta pogadja Hreidarssona i James nije imao priliku da intervenise. Ikao igraci i navijaci traze jedanaesterac zbog igranja rukom Hreidarssona, treba reci da tesko da bi to ijedan sudija svirao jer namjere ocigledno nije bilo. U nastavku pokusava Duff sa ruba sesnaesterca, a zatim sjajnu priliku ima Martins, ali sutira preko gola.
U drugo poluvrijeme ulazimo sjajnom kombinacijom Owena i Viduka, nakon cega Australac iz dobre prilike sutira tacno po sredini gola sto ne predstavlja opasnost po Jamesa. Nedugo nakon toga u sansi je Owen, izlazi sam pred gol i slabo sutira u situaciji u kojoj je morao postici gol. James i to lako brani. Portmouth je u nastavku igre pokusavao da napravi vise iz kontranapada i nekoliko puta je bilo dosta opasno pred Harperovim golom. Nakon starta Coloccinija na Crouchu gosti traze jedanaesterac, ali cini se da je sve bilo cisto. I onda je jednostavno ponestalo snage i vidjelo se da do kraja utakmice Newcastle nece moci da ubiljezi drugu pobjedu u ovoj godini. Portsmouth je zamalo dosao i do pobjede nakon udarca Hughesa glavom, ali uz mnogo srece lopta pogadja stativu. Pojedini razocarani navijaci su poceli da napustaju utakmicu 5-6 minuta prije kraja, a oni koji su ostali nisu imali sta da vide do kraja utakmice jer je izgledalo kao da su se igraci predali.
Do kraja sezone je jako malo ostalo i sada je opstanak jos dalje. Naredni mec igramo na Anfieldu i tu je na bodove tesko racunati. Ostali rezultati u ovom kolu su nam isli na ruku i do kraja sezone imamo svoju sudbinu u svojim rukama, ali koliko mozemo ocekivati od ekipe koja je katastrofalno odigrala cijelu sezonu da se sada trgne i napravi povoljan rezultat. Ipak, nada zadnja umire...

NUFC: Harper, Beye, Coloccini, Bassong, Jose Enrique (Guthrie 28), Smith, Butt (Gutierrez 71), Duff, Viduka (Carroll 64), Martins, Owen.
Nekoristene rezerve: Krul, Barton, Lovenkrands, Edgar.

Portsmouth: James, Johnson, Campbell, Distin, Hreidarsson, Davis, Belhadj, Hughes, Mullins, Nugent (Pennant 65), Crouch.
Nekoristene rezreve: Begovic, Pamarot, Utaka, Cranie, Kanu, Basinas.