Newcastle United- Arsenal 1-3, u zoni ispadanja...

Niz nepobjedivosti Arsenala započet 30. studenog prošle godine još uvijek nije završen, Arsenal je i na St. James Parku pružio uvjerljivu predstavu i svladao Newcastle United, gurnuvši ga u zonu ispadanja. Ostaje, međutim, pitanje kakav bi tijek utakmica poprimila da je u 24. minutio Obafemi Martins dosuđeni jedanaesterac za Newcastle pretvorio u pogodak. Jedanaesterc je dosuđen nakon prekršaja vratara gostiju Almunie nad Ryanom Taylorom. U najmanju ruku dvojbena odluka glavnog suca ipak je dočekala pravedni ishod, budući da je Manuel Almunia obranio očajan udarac Martinsa. Do kraja poluvremena Newcastle je igrao puno bolje, ali nije uspio postići pogodak. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka mreže su se počele tresti u nastavku utakmice. U 57. minuti Nicklas Bendtner je dočekao ubačaj Andreja Aršavina i glavom donio prednost Arsenalu, ali je nepunu minutu kasnije izjednačio Martins. Martins je gol postigao udarcem s ruba šesnesterca nakon pogreške Gallasa. Dva pogotka u razmaku od 64. do 67. minute ipak su vratile utakmicu u ruke Topnika, prvo je na 2:1 povisio Abou Diaby, a odmah zatim treći pogodak postigao je Francuz u dresu Arsenala Samir Nasri. Oba gola su primljena iz pogrešaka obrane naših. Do kraja utakmice Arsenal se poigravao sa svojim protivnikom i mogao postići još nekoliko pogodaka, no srećom po svrake ostalo je 3:1.

Ovim porazom Newcastle je upao u zonu ispadanja. Šesnaestoplasirana momčad Premiershipa Blackburn koje se nalazi poviše zone ispadanja ima 2 boda više, što je znak ako Newcastle u sljedećim utakmicama ne počne osvajati bodove, vrlo lako bi mogli ispasti u drugu ligu. Sljedeću utakmicu igramo protiv Chelsea doma, gdje će sve osim pobjede gostiju iz Londona biti iznenađenje.